medyaonline-kayseriweb info@medyaonline.net

Responsive Web Tasarımın Önemi ve Kullanıcılara Faydası | medyaonline.net | Kayseri web tasarım

Responsive Web Tasarımın Önemi ve Kullanıcılara Faydası

Responsive Web Tasarımın Önemi ve Kullanıcılara Faydası

Son yıllarda akıllı telefon ve tablet gibi cihazların yaygınlaşması ile birlikte adeta teknoloji devrimi gerçekleşmiş ve bu tür cihazlar sayesinde internette vakit geçiren kişi sayısında dünya genelinde büyük bir artış yaşanmıştır. Çünkü akıllı telefonlar, insanlara diledikleri an sosyal medya hesaplarını, e-postalarını rahatça kontrol edebilme gibi imkanlar sunmaktadır. Mobil cihazların kullanıcılarına sunmuş olduğu bu pratiklik, internete daha fazla kişinin girmesini sağlamış ve bu durum, web sitesi sahiplerine birçok fayda sağlamıştır.

Eğer bir web sitesi sahibiyseniz, sitenize gelen trafiğin önemli bir kısmının mobil cihazlar üzerinden geldiğini görebilirsiniz. Çünkü hem ülkemizde, hem de dünyanın genelinde insanlar, özellikle de evde olmadıkları zamanlarda akıllı telefonları ile sörf yapmayı tercih etmektedir. Bu nedenle de bir web sitesi sahibiyseniz, mobil cihazlara ağırlık vermeli ve ilk olarak sitenizin tasarımının, mobil cihazlar ile uyumlu olup olmaması durumuna dikkat göstermeniz gerekmektedir. Kayseride Medyaonline web ajansı olarak responsive web tasarım çözümlerimiz ile web siteniz tüm cihazlarda kusursuz görünüme sahip olur. Bu sayede, web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerinize firmanızın prestiji ve vizyonu hakkında olumlu bir izlenim bırakmış olursunuz.

 

Responsive Web Tasarım

 

Mobil Kullanıcılara Verdiğiniz Değeri Gösterin

Kayseride Medyaonline web tasarım ajansı olarak müşterilerimize verdiğimiz web sitesi hizmetlerimizde standart olarak sunduğumuz responsive web tasarım çözümü ile birlikte şirketinizin web sitesi ipad, iphone, tabletler ve farklı çözünürlüklerdeki laptop veya masaüstü bilgisayarlarda yeniden ölçeklenerek kullanıcıya sunulur, bu sayede web siteniz her cihazda farklı gözükmez, standart bir görünüme sahip olmuş olur. Böylelikle kullanıcılar web sitenize, her zaman yanlarında taşıdıkları tablet, akıllı telefon gibi farklı cihazlarla sorunsuz bir şekilde erişebilir. Bu da web sitenizin trafiğini önemli ölçüde arttırmış olur.

Çünkü mobil cihaz sahipleri akıllı telefonlara,tabletlere uyumlu tasarlanmış web sitelerini ziyaret etmeyi daha kullanışlı bulmaktadır. Mobil cihaz sahiplerinin ve mobil internet kullanım oranlarının dikkat çekici şekilde yükseldiği son yıllarda, rakiplerinizin gerisinde kalmayın. Sitenizin eski görünümünden sıkıldıysanız, web sitenizin mobil cihazlarla uyumlu olmasını istiyorsanız responsive web sitesi çözümlerimiz ile sizlere yardımcı oluyoruz. Sizlere gerek masaüstü, gerekse de taşınabilir cihazlar üzerinden rahatlıkla gezilebilecek web siteleri sunuyoruz.

Yorumlar